Zámek Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané leží asi 13 km jižním směrem od Litovle v okrese Olomouc. Jedná se o pozdně barokní zámek obklopený francouzským, kruhovým parkem, z něhož vybíhají do čtyř světových stran lipové aleje.


Adresa: Hrad 1, Námešť na Hané
Budoucí události:
 • V tomto místě nejsou naplánovány žádné události
 • Zámek Náměšť na Hané se nachází na území městyse Náměšť na Hané, který se nachází asi 13 km jižním směrem od Litovle v okrese Olomouc. Jedná se o pozdně barokní zámek obklopený francouzským, kruhovým parkem, z něhož vybíhají do čtyř světových stran lipové aleje.

  Zámek nechal vystavět hrabě Ferdinand Bonaventura Harrach v letech 1760-1763. Byl postaven v nejmodernějším stylu raně klasicistního baroka s francouzskými architektonickými vlivy. Zajímavostí na zámku jsou rozsáhlé sbírky českého, vídeňského a čínského porcelánu. Nejcennější je však sbírka míšeňského porcelánu.

  Na zámku se nachází jedinečná expozice kočárů olomouckých biskupů a arcibiskupů. Na zámku jsou k dispozici prohlídky s průvodcem, kdy můžete mít jedinečnou možnost navštívit také zámeckou kapli.  Součástí zámeckých expozic je galerie moderního umění.

  nahrávám mapu....
  Foto: Vlach Pavel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons, Cropped
  Scroll to Top